poniedziałek, 19 października 2015

Sukienka size plus :-)

Cześć!
Nareszcie mogę pokazać sukienkę którą uszyłam już jakiś czas temu dla mojej bratowej Kasi. W końcu zdjęcia dotarły :-) Kasia nosi rozmiar plus i sukienka szyta jest z wykroju burdy z zakładki plus.To jest Burda 7/2013 model 138. Pierwszy raz szyłam dla kogoś nie licząc mojej córki i ręka strasznie mi drżała jak cięłam materiał. Zwykle uczę się szyć na jakichś szmatkach z sh a tu takie poważne zadanie i drogi materiał. Muszę dodać że zrobiłam wcześniej próbny wykrój tej sukienki na cienkim bawełnianym materiale z sh dlatego że burda zaleciła szycie tylko z tkanin elastycznych a ten nasz materiał nie jest elastyczny i bałam się że nie wyjdzie dobrze. Również dzięki temu zmniejszyłam podkrój pach bo sukienka w oryginale miała rękawy i podkroje były zbyt głębokie.
Kasia chciała zupełnie prostą sukienkę, nieopinającą. Kolor sama wybierała i myślę że bardzo ładnie jej w szafirowym czy habrowym. Mi i Kasi się podoba :-)
A teraz zapraszam na zdjęcia.
Zdjęcia przesłane przez Kasię jak szykowała się na jakieś weselicho we wrześniu. Chciała żeby jej oczy zamalować ale wygląda super i nie zrobię tego :P

Materiał jest świetny! Średniej grubości, nie gniecie się zbytnio i lejący. Nie potrzebuje podszewki. Tak mi się spodobał, że sama kręcę się koło niego ale nie wiem czy mi w takim kolorze do twarzy. Fajnie się szyło i wystarczyło nam 1,3m i jeszcze troszkę zostało. Pani w pasmanterii dobrze powiedziała że na prostą sukienkę bez rękawków wystarczy tyle tkaniny jaką długość sukienki chcemy plus zapas na szwy i podłożenie. Podkroje pach i dekolt wykończone przez podłożenie i przyszyte ręcznie ściegiem krytym (z tym zeszło mi się najdłużej). 

Nawet mam jedno zdjęcie z procesu twórczego.
Jak oceniacie sukienkę?
pozdrawiam!
Ania

3 komentarze:

Będzie mi miło jak skomentujesz.